Home » Empfehlungen » Idealna burza prowadzi do dużej wyprzedaży Bitcoinów i DeFi: Podsumowanie tygodniowe

Idealna burza prowadzi do dużej wyprzedaży Bitcoinów i DeFi: Podsumowanie tygodniowe

Gwałtowna korekta na rynkach akcji doprowadziła do gwałtownego spadku cen Bitcoinów i żetonów DeFi, ale czy inwestorzy stali się niedźwiedzi?

Na rynkach aktywów cyfrowych nastąpił paraboliczny skok, aż do momentu, gdy zaufanie inwestorów zaczęło gwałtownie wzrastać, aby zakończyć tydzień z niedźwiedzim nachyleniem z powodu doskonałej nawałnicy negatywów.

Przed przeczytaniem podsumowania należy nadrobić zaległości w zakresie najczęściej czytanych opowieści koncentrujących się wokół ceny Bitcoin Revolution, obrazu makroekonomicznego i zjawiska DeFi zyskującego na atrakcyjności.

Cena Bitcoinów, akcje i złoto pogrążają się w tandemie – Co dalej?

Nie panikujesz? „Mądre pieniądze“ wieloryby czekają, by kupić Bitcoin za 8.800 dolarów.

Sklepisko Yearn.finance za 140 milionów dolarów świadczy o tym, że inwestorzy są chętni na DeFi.

Bitcoin odzwierciedla zyski z poprzednich połówek, sugerując cenę 41 tys. dolarów w 2020 r.

Opłaty za gaz ziemny sięgają 500 tys. dolarów, ponieważ cena ETH osiąga poziom 476 dolarów za rok 2020.

Znaczący spadek na rynkach akcji spowodowany był akcjami typu blue-chip, które przez cały czas utrzymywały się na wysokim poziomie. W związku z tym wiele żetonów związanych z platformami DeFi uległo gwałtownej korekcie, w szczególności SushiSwap (SUSHI), który stracił prawie 40 proc. swojej wartości.

Codzienne wyniki rynku kryptokurrency

 

Wydaje się, że korekta na tradycyjnych rynkach wpłynęła na spadek Bitcoin’s (BTC) o ponad 10 procent przed małym odbiciem do zakresu 10,3-$10,4K dolarów.

Więcej nie zawsze jest weselejsze
Akcje technologiczne, które doprowadziły amerykańskie akcje do rekordowych wyników tego lata, gwałtownie się odwróciły w tym tygodniu, wysyłając indeks Nasdaq Composite, który spadł o prawie pięć procent w największym spadku od czerwca.

Akcje Apple straciły osiem procent – wycierając ponad 150 miliardów dolarów z wartości producenta iPhone’a – podczas gdy Amazon, Alphabet i Microsoft spadły o ponad cztery procent.

W rezultacie indeks VIX po raz pierwszy od połowy lipca przekroczył 30 punktów, a odpowiadający mu indeks zmienności Nasdaqa spadł do ponad 40 punktów – prawie dwukrotnie więcej niż w połowie sierpnia.

Historycznie, VIX skakał w latach 30-tych tylko garść razy w przeszłości i prawie zawsze prowadziło to do znacznego cofnięcia się.

Przypomina to o tym, że zatłoczone transakcje przynoszą dużą zmienność, gdy ktoś zaczyna zmieniać swoje pozycje. Cyfrowi traderzy aktywów są bardziej niż świadomi takiej dynamiki i podczas gdy byki mogą czuć się szczególnie słono o odwróceniu losu, wycofanie się daje szansę na odbudowę.

Krzywa futures również spłaszczona agresywnie, ponieważ nabywcy dźwigni finansowej byli pierwszymi, którzy szukali pokrycia, a na rynku opcji istnieje wiele możliwości skorzystania z błędnej wyceny rynkowej.

Czy żetony DeFi to nowe różowe arkusze?
Transakcje Ethereum po raz drugi w ciągu trzech tygodni wzrosły do kilku nowych rekordów wszech czasów i Uniswap V2: Router 2 jest teraz głównym czynnikiem przyczyniającym się do zużycia gazu, według Etherscan. Po zdecentralizowanej wymianie następuje Tether (USDT); a następnie najnowszy kochanek DeFi, czyli SushiSwap: MasterChef LP Staking Pool.

I tak, Tether został w końcu zdetronizowany z najwyższego miejsca jako główny uczestnik użycia gazu.

Całkowita wartość zablokowana (USD) w DeFi

 

Fakt, że został on obalony przez nikogo innego, jak platforma DeFi mówi wiele dla niedawnego rozwoju branży i, jak stoi, ponad 9,34 mld dolarów jest zablokowany przez różne platformy. Obecnie Aave, Maker i Uniswap stanowią około 1,5 miliarda dolarów TVL każda.

Z jednej strony, DeFi jest rynkiem wysokiego ryzyka, wysokie zyski, ale tak samo jak handel akcjami o małej kapitalizacji (różowy arkusz). Oba wyraźnie mają rynek, i zawsze będą wśród tych, którzy mają apetyt na ryzyko.

Czy po drodze jest zwolnienie z wysokich opłat za gaz?
Ciągłe koncentrowanie się na technologii DeFi i niedawna nadpobudliwość w odniesieniu do Ethereum spowodowały niebotyczne zatory komunikacyjne i opłaty za gaz. To skłoniło założyciela Ethereum, Vitalika Buterina, do wskazania kilku rozwiązań poprzez rollupy i sharding.

ZK-Rollups są techniką, która nie wymaga wiedzy, co pomaga w rollupie lub partii wielu transakcji w jedną transakcję, a zatem pomaga zmniejszyć zatory w łańcuchu blokowym Ethereum. Mniejsze zatory komunikacyjne oznaczają niższe opłaty.

Optymistyczne i ZK roll ups może zwiększyć przepustowość z ~15 tx/s do ~3000 tx/s, wykonując większość przetwarzania transakcji na warstwie 2. Z drugiej strony Sharding zwiększa wydajność warstwy bazowej o ~100x.

Mogłoby to doprowadzić do 100x spadku opłat, choć realistycznie rzecz biorąc w dłuższej perspektywie czasowej nie zmniejszyłoby się to aż tak bardzo, ponieważ zapotrzebowanie na Ethereum również prawdopodobnie wzrośnie.

Jedynym rozwiązaniem dla wysokich opłat transakcyjnych jest skalowanie i Tether, Gitcoin i inne aplikacje robią właściwą rzecz, migrując do rollupów ZK. Pozytywną zmianą jest to, że Tether planuje teraz dodać wsparcie dla innego rozwiązania warstwy 2 skalowania (ZK-Rollups).